Raamatu «12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma» autor Roland Tokko ütleb, et ei tasu muretseda oma kutsumuse üles leidmise pärast. Paljud inimesed ei suuda seda teekonda nautida, püüdes kramplikult aru saada, mis see on, mida nad peavad tegema.
Tokko soovitab teha seda, mis tundub sulle õige, ja liikuda edasi. Iga inimene täidab siin maailmas oma olulist rolli ja tihti peame tegema 90- või isegi 180-kraadise pöörde, et aru saada, mis meie osa on.
Ta toob näite, et mesilased teevad seda, mida nad tegema peavad: lendavad õielt õiele, koguvad õietolmu, viivad selle tarusse ja valmistavad mett. Nad on loodud seda tegema ja tõenäoliselt ju naudivad seda protsessi. Samal ajal nad ilmselt ei mõistagi, kui tähtsat rolli nad terves ökosüsteemis täidavad.
«Usun, et inimestega on samamoodi. Enamik inimesi, kes teevad n-ö oma asja ja naudivad seda, ei saa arugi, kuidas nad samal ajal maailmale kasulikud on. Seega ära püüa niivõrd oma kutsumust üles leida, vaid tee seda, mis tundub õige. Kõige hullem on muretsemine,» ütleb ta.
Mida rohkem sa meeldivate asjadega tegeled, seda õnnelikum sa oled. Kirg on sinu õnne suunaja. Kirglik elu hoiab sind noore ja elavana.
Katseta mitmeid valdkondi.
Vasta kolmele küsimusele: mida sulle meeldib teha; mida sa hästi teha oskad ja mis on see, mida sa teeksid ka tasu saamata.
Tehes seda, mis sulle ei meeldi, võtad teistelt inimestelt võimaluse teha seda, mis neile meeldib!
Sinu kirg võib olla mõne su hirmu taga kinni.
Mõtle kellegi peale, kes teeb midagi nii ägedat, et sa annaks kõik, et tema asemel olla.
Paljud inimesed alahindavad oma annet või peavad seda iseenesestmõistetavaks. Ära sina seda viga tee!
Alati vali ja otsusta oma kire kasuks.
Ole valmis oma kutsumuse nimel tööd tegema!
Ära püüa iga hinna eest oma kutsumust leida ehk ära lase sellel muutuda kinnisideeks. Tee seda, mis tundub õige, ja naudi protsessi.